'; if ( is_singular() ) { wp_enqueue_script( "comment-reply" ); } $favicon = get_option("themename_theme_options"); ?>

MR(Emar) yeni görüntüleme teknolojileri arasında en etkileyici ve en zararsız olanıdır. MRG sonrası herhangi bir ağrıya neden olmadığı gibi diğer görüntüleme sistemlerinde ihtiyaç duyulan, alerjiye yol açacak ilaç verilme zorunluluğu olamayan, bir tanı tekniğidir.

MR Nedir?

Vücudun herhangi bir bölgesinin kesitsel olarak görüntülenmesidir. MR cihazı dev bir mıknatıstan oluşmaktadır x ışınları kullanmaz, elektromanyetik ve radyo dalgaları ile görüntüleme yapar. İnceleme sırasında hasta cihaz masasına yatırılmakta ve dev mıknatısın içinde bulunan tünele masa iletilmektedir. İnceleme sırasında mutlaka hareketsiz durmanız gerekmektedir.

Nasıl ve Hangi Amaçla Yapılır?

MRG ( Emar ) ile kemiklerin içi dahi görüntülenir. Kafatasının içine bakıp beyin tümörü varlığı tespit edilebilir. Sinir kılıflarını inceleyip multüple skleroz bulgularını araştırmak beyin kanaması ve eklem rahatsızlıklarını değerlendirmek gibi karışık ve zor işlemler gerçekleştirilebilir.
Ayrıca kaslar, bağlar, kan damarları, kalp, karaciğer ve böbrek gibi organlar net olarak görüntülenir.
MRG beyin yapısını da değerlendirebildiğinden ruhsal bozuklukların incelenmesi içinde kullanılabilir. Elde edilen görüntüleri değerlendiren bir radyolog doktor bilgisayar aracılığıyla ek bazı işlemler yaparak daha detaylı ve farklı bilgiler elde edilebilir. MRG ile insan vücudu bir elmayı dilimler gibi incelenebilir. MRG’nin tanıya yardımcı olan özellikleri yanında ek olarak işlem için hastanın hastanede kalma zorunluluğunun olmaması hastanın rahatsızlık duymaması ve radyolog doktorun sonuçları klinisyenlere hemen bildirebilmesi gibi yararları da vardır. MRG çağımızda beyin ve omurilik hastalıkları ve patolojilerinin görüntülenmesinde en değerli görüntüleme yöntemidir.

All Our Services

Aenean commodo ligula eget dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

MR

MR(Emar) yeni görüntüleme teknolojileri arasında en etkileyici ve ...

Read More

Tomografi

Röntgende ışınlarını, vücudun herhangi bir düzleminde odaklaya...

Read More

Doppler USG

Renkli Doppler ultrason yada dubleks ultrason klasik ultrason ile Dopp...

Read More

Normal USG

Himzet İçeriği...

Read More

USG

Ultrasonografi, iç organların kulağın işitemeyeceği kadar yükse...

Read More

Mamografi

Düşük doz X-ışını kullanarak görüntü elde edilen mamografi, ...

Read More

The footer area here is fully widgetized, with widgets appearing in one, two, as well as three columns. Insert as many as you’d like, or none at all; it’s completely up to you.